Bahçeli’den Tunç Soyer’in Osmanlı’ya hakaret dolu kelamlarına reaksiyon: Devşirme hastalığı

CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi Tunç Soyer, İzmir’in kurtuluşunun yıl dönümünde yaptığı konuşmada Osmanlı’yı maksat alarak, “Gaflet ve ihanet içindeydiler” dedi. Soyer, şunları söyledi: 

“Yüz yıl önceydi. Bu toprakları yönetenler, gaflet, delalet hatta hıyanet içindeydi. Gençleri, bayanları, çocukları, geleceği hiç düşünmediler. Yalnızca ve yalnızca saraylarındaki saltanatı korumak için bütün bir milleti ateşe attılar. İnsanlık onurumuzu, bağımsızlık tutkumuzu ayaklar altına aldılar, teslim oldular. Bir sabah emperyalist ülkelerin askerleri, kirli çizmeleri ve kirli emelleriyle körfezin sularını ve güzelim kentimizi işgal etti. Yeniden o sabah tam da bu bulunduğumuz noktada, kordon uzunluğundan göğü yırtan bir ses yükseldi.”

“İFLAH OLMAZ BİR CAHİLLİK, TEDAVİSİ İMKANSIZ DEVŞİRME HASTALIĞI”

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, Soyer’in açıklamasına reaksiyon gösterdi.

“741. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri” nedeniyle bildiri yayımlayan Bahçeli, “Vatan topraklarına kanlı çizmeleriyle basan müstevlilere tek söz edemeyen bugünün işbirlikçi siyasetçilerin, 9 Eylül 1922 tarihinin 100’üncü yıl dönümünde tarihimizi düşman gözüyle yorumlaması iflah olmaz bir cahillik, tedavisi imkansız devşirme hastalığıdır” sözlerini kullandı. Bahçeli bildirisinde hususla ilgili şu değerlendirmeleri yaptı: 

“Ertuğrul Gazi’yle birlikte başlayan asırları aşan seyahat, Osman Gazi’yle sonlarını zorlamış, Orhan Gazi’yle devletleşmiş, Murat Hüdavendigar’la imparatorluk düzeyine terfi etmiştir.

Son analizde Yasal Sultan Süleyman ile tepeye taşınmıştır.

Yalnızca batıyla hudutlu kalmayan Türk’ün ilerleyişi, fırsat ve yer buldukça doğuya da yönelmiş, hatta Afrika’ya kadar ulaşmayı başarmıştır.

Dönemin jeopolitik koşullarının gereği olarak Söğüt’ü yurt tutan 400 çadırlık Türkmen varlığı; iç çelişkilerin aşıldığı takdirde dünya üzerinde nasıl bir global güç mertebesine vasıl olunacağını da açıklıkla göstermiştir.

Bugün de korkulan esasen budur.

Büyük Türk milletinin tarihi tekerrür ettirerek böylesi bir mevkie erişmesini sekteye uğratmak niyetiyle alçak tertipler planlanıp tatbik edilmektedir.

Tuzaklar kurulmakta, karanlık oyunlar sahnelenmektedir.

Ecdadımıza ve tarihimize hakaretler edilmektedir.

Vatan topraklarına kanlı çizmeleriyle basan müstevlilere tek söz edemeyen bugünün işbirlikçi siyasetçilerin, 9 Eylül 1922 tarihinin 100’üncü yıl dönümünde tarihimizi düşman gözüyle yorumlaması iflah olmaz bir cahillik, tedavisi imkansız devşirme hastalığıdır.

Geldiğimiz bugünkü kademede, Türkiye’miz Söğüt müktesebatıyla, Ertuğrul Gazi jenerasyonunun onuruyla bütün iç ve dış tehditlere direnmekte, çok şükür zalim ve zillet kuşatmayı her noktadan parçalamaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti, Türk milletinin yüksek idare mirasının bir devamı, yüzyıllardır ulusal vicdanda taşınan kutlu veraset zincirinin son halkasıdır.

Bu şuurdan yoksun gafillerin ecdadımıza karşı nefret ve ihanet cürmü işlemesi fıtratlarının gereğidir.”

Related Posts

Dünya Göçebe Oyunları bugün İznik’te başlıyor

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenecek Dünya Göçebe Oyunları bugün Bursa’nın İznik ilçesinde başlayacak. Covid …

‘Milli Park’ta tabiat katliamına dur deyin’

CHP Genel Lider Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, “Kentsel Sit”, “Arkeolojik Sit” ve “Doğal Sit” olarak tanımlandığı için çivi …

17 yaşındaki hacker Marmara Üniversitesi’ni hackledi: Açığı söyleyeyim, kapatın

Kişisel Dataları Müdafaa Kurumu (KVKK), 22 Eylül’de yayınladığı bilgi ihlali bildiriminde Marmara Üniversitesi’nde 5 bin 698 kişinin datalarının …

ABD’den Rusya’ya nükleer silah uyarısı: Boşboğazlık etmeyi bırak

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Washington idaresinin Rusya’ya özel bir ileti gönderdiğine dair tezleri doğruladı. Blinken, “Nükleer …

Avcılar’da 3 yıldır kullanılmayan kamyonet alev alev yandı

Ambarlı Mahallesi Arma Sokak’ta, arızalanmasının akabinde 3 yıldır birebir yerde park halinde duran kamyonette dün saat 15.30 sıralarında yangın …

SON DAKİKA HABERİ: Rusya’da okula akın: 15 meyyit, 25 yaralı

Son dakika haberi! Rusya’nın Izhevsk kentinde bir okula silahlı taarruz düzenlendi. Rus haber ajansı TASS’da yer alan bilgilere nazaran hücumda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.