Beats Studio Buds+ resmen satışa sunuldu, işte detaylar

Kulaklık sektöründeki rekabet büyüyor. Samsung, Vivo, Xiaomi derken Apple da beklenen hamlesini yaptı.

Apple, yeni nesil gerçek kablosuz kulaklığı Beats Studio Buds+’ı kısa bir süre önce duyurdu. Bu yeni kulaklık, önceki versiyonu Beats Studio Buds’ın yerine geliyor ve bir dizi önemli iyileştirmeleri beraberinde getiriyor. Bunlar arasında daha konforlu bir uyum, Aktif Gürültü Engelleme (ANC) özelliğindeki geliştirmeler, Şeffaflık modu, daha kaliteli mikrofonlar, daha uzun pil ömrü ve daha fazlası bulunuyor.

Beats Studio Buds+’ın göze çarpan bir özelliği, şeffaf tasarımı. Ancak, bu tasarımın, Nothing’in Ear serisi kulaklıklarının açık tasarımıyla karıştırılmaması gerekiyor. Kulaklıklar aynı zamanda kullanıcılarına daha iyi bir uyum sağlamak adına ekstra küçük bir kulak ucu seçeneği sunuyor.

Apple, Beats Studio Buds+’ın iç bileşenlerinin yaklaşık %95’inin tamamen yeni olduğunu belirtiyor. Bu bileşenler arasında, öncekine göre üç kat daha büyük ses hedefleme mikrofonları bulunuyor, bu da çağrı kalitesini artırıyor. Kulaklıklar, IPX4 ter ve suya dayanıklılık derecelerini korumaya devam ediyor.

Beats Studio Buds+ kullanıcıları, ANC (Aktif Gürültü Engelleme) ve Şeffaflık modu arasında bir düğmeyle kolayca geçiş yapabilirler. Beats Studio Buds+’ın ANC’si, Studio Buds’a göre 1.6 kat daha etkin çalışıyor, Şeffaflık modu ise 2 kat daha verimli. Bu iyileştirmeler, geliştirilmiş ANC işleme ve yeniden tasarlanmış bir hava açıklığı tasarımına bağlı.

Beats Studio Buds+ resmen satışa sunuldu, işte detaylar

Beats Studio Buds+ ayrıca, Apple Music’te Dolby Atmos için Uzamsal Ses’i desteklerken, Beats Fit Pro ve belirli AirPods modellerinde bulunan baş izleme özelliğini içermiyor.

Kulaklık, “Hey Siri” ve Find My gibi özellikler için “Beats Patentli Platformu”nu kullanıyor. Google Hızlı Eşleme ve Ses Anahtarı ile uyumlu olmasının yanı sıra, kullanıcılar Android, Chromebook ve diğer uyumlu cihazlar arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilir. Ayrıca Google Find My Device’ı da destekliyor.

ANC kapalıyken, Buds+ toplamda 36 saatlik bir pil ömrü sunuyor (kulaklıklar için 9 saat ve şarj kutusuyla birlikte ekstra 27 saat), bu da Studio Buds’ın 24 saatlik toplam pil ömrünü aşıyor. Hızlı şarj özelliği sayesinde, sadece 5 dakikalık şarjla 1 saatlik pil ömrü sağlanabiliyor. Ancak, kablosuz şarjı desteklemiyor.

Apple Beats Studio Buds+, Siyah/Altın ve İvory renk seçeneklerinin yanı sıra, ayrıca Şeffaf modeliyle de mevcut. Amerika Birleşik Devletleri’nde 169,99 dolarlık bir fiyatla satışa çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir