‘Cin çıkarma’ seansıyla mevt davasında ‘oklava’ savunması

Ankara’nın Keçiören ilçesinde, ‘cin çıkarma’ seansının akabinde Özge Parıltı Tekin’in hayatını yitirmesiyle ilgili davada, ortalarında kelamda ‘cinci hoca’ Erdal Kaya’nın da bulunduğu 6 sanıktan anne Hatun Efe, savunma yaptı. Efe, kızının ruhsal meseleleri olduğunu savunarak, “Kızımın kayınvalidesi Zöhre Tekin, Kayseri’de hocalık yaptığı söylenen Erdal Kayaya ulaştı. Erdal Kaya, oklava ile kızıma vurmasını istemiş. Bunun üzerine damadım Selçuk Tekin de kızıma oklava ile vurdu” dedi.

Özge Parıltı Tekin, kurban kesiti sırasında bayıldığı gerekçesiyle kaldırıldığı Yenimahalle Onkoloji Hastanesinde 8 Mart 2021’de hayatını kaybetti. Genç bayanın vefatının kuşkulu bulunması üzerine polis, savcılığa bilgi verdi. Meyyit muayene tutanağında Tekin’in sırt ve kollarında morluklar ile hacamat kesiklerini andıran yaralar tespit edilmesi üzerine savcılıkça soruşturma başlatıldı.

Savcılığın talimatıyla sözü alınan Selçuk Tekin, 8 ay evvel evlendiği Özge Parıltı Tekinin birinci eşinden 1 çocuğu olduğunu, evliliklerinin 6’ncı ayından itibaren sorun yaşamaya başladıklarını söyledi. Selçuk Tekin, kendi ailesi ve eşinin ailesine Özge Nur’un davranışlarında değişiklikler ve gariplikler olduğunu söylediğini, annesinin tanıdığı aracılığıyla Kayseri’de bulunan kelamda ‘cinci hoca’ Erdal Kayaya ulaşıldığını kaydetti.

Selçuk Tekin, hocanın yönlendirmesi ile ‘cin çıkarma’ seansı düzenlediklerini ve eşinin sırtına 100 defa oklava ile vurduğunu akabinde da hacamat yaptırdıklarını söyledi. Tekin, 1 gün sonra kurban bölümü sırasında kötüleşen eşini, kaldırdıkları hastanede kaybettiklerini aktardı.

5 KİŞİ HAKKINDA DAVA 

Alınan sözler doğrultusunda genç bayanın eşi Selçuk Tekin, babası Cemal Efe, annesi Hatun Efe, eşinin annesi Zöhre Tekin, hacamat yapan Sevim Özbaş ile kelamda ‘cinci hoca’ Erdal Kaya gözaltına alındı. Nöbetçi sulh ceza hakimliği, 6 kişiyi de isimli denetim uygulayarak hür bıraktı. Soruşturmayı tamamlayan savcılık, 6 kişi hakkında taammüden yaralama sonucunda vefata neden olma ve ‘bu suça iştirak etme’ kabahatlerinden 12 yıldan 18 yıla kadar mahpus istemiyle dava açtı.

ADLİ TIP KURUMU RAPORU OKUNDU

Ankara 1inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasına tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı. İsimli Tıp Kurumu raporunu okuyan mahkeme lideri, Özge Parıltı Tekinin vefatına, yaygın yumuşak dokulara bağlı iç kanama ve buna bağlı olarak gelişen komplikasyonların neden olduğunu belirtti.

Savunma yapan sanıklardan Erdal Kaya, tez edildiği üzere hoca olmadığını, hiç kimseye hastalıkların tedavisine yönelik telkinde bulunmadığını savundu. Sanıkların hepsinin Özge Tekin’in aile bireyleri olduğunu belirten Kaya, bu bireylerin kendisini suçlamadığını öne sürdü. Kendisini arayan bireye “Oklava ile vurun”, “Hacamat yapın” demediğini tez eden Kaya, “Özge Tekin’in ruhsal sıkıntıları olduğunu söylediler. Ben de doktora götürmeleri gerektiğini söyledim” dedi.

‘OKLAVA İLE KIZIMA VURMASINI İSTEMİŞ’

Sanık Hatun Efe ise kızının ruhsal sıkıntıları olduğunu savunarak, “Kızımın kayınvalidesi Zöhre Tekin, Kayseri’de hocalık yaptığı söylenen Erdal Kayaya ulaştı. Erdal Kaya, oklava ile kızıma vurmasını istemiş. Bunun üzerine damadım Selçuk Tekin de kızıma oklava ile vurdu. Ben bu esnada mutfaktaydım, bu durumu görünce kızım bana ‘Anne ben müsaade verdim’ dedi. Şayet canı yansaydı bunu söylerdi. O akşam kızımın yanında kaldım. Rastgele bir sorunu yoktu” dedi.

Ertesi gün tekrar Erdal Kayanın teklifiyle kızı ismine kurban kesmek için öbür sanıklarla kesim alanına gittiklerini anlatan Hatun Efe, kurban kesildikten kısa müddet sonra Özge Işık Tekinin kötüleştiğini, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini söyledi.

Beyanların akabinde orta kararını açıklayan mahkeme heyeti, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. (DHA)

Related Posts

Eski Galatasaraylı Goran Pandev, futbolu bıraktığını açıkladı

Ülkemizde bir periyot Galatasaray forması giyen Makedon futbolunun efsane ismi Goran Pandev, 39 yaşında mesleğine son noktayı koyduğunu açıkladı …

Rus vatandaşları, kısmi seferberlikle ilgili kanılarını anlattı

Rusya, Ukrayna savaşında binlerce askeri devreye almaya hazırlanıyor. Ülkenin Devlet Lideri Vladimir Putin, ilan ettiği kısmi seferberlik …

Şanlıurfa’da feci olay: Koyun otlatan çocuk kayanın altında kaldı!

Şanlıurfa’da dün akşam saatlerinde Siverek ilçe merkezine 50 kilometre uzaklıktaki Bozkoyu Mahallesi’nde yürek yakan bir olay meydana geldi …

Milletvekili Cora ve danışmanı kazada yaralandı

Kaza, dün gece saatlerinde Akyazı Tüneli mevkisinde meydana geldi. AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’nın içinde bulunduğu, sürücüsü …

İran Cumhurbaşkanı Reisi, Trump’ın yargılanmasını istedi

Reisi, New York’taki Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Heyetinde konuştu. İran’ın dünyanın hangi bölgesinde olursa olsun adaleti savunduğunu …

ABD’li eski büyükelçi: Türkiye sağduyulu davrandı ve NATO’ya gitti

ABD’nin eski Azerbaycan Büyükelçisi Matthew Bryza, CNN TÜRK’te Hilken Doğaç Boran’ın sorularını yanıtladı. Bryza, Yunanistan’ın Türk jetlerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.