Çöp konutta bulunan Muhammed’in teyzesinin tabiri şoke etti!

Bursa’da çöp meskende kilitli bulunmuştu! Cem Muhammed muhafaza altına alındı

Bursa’nın merkez Nilüfer ilçesi Görükle Sakarya Mahallesi’nde kirayı ödemediği için konut sahibi tarafından mahkeme kararıyla Kamuran Pınar A.’nın (44) oturduğu meskeni 21 Temmuz Perşembe günü boşaltmaya gelen takımlar çilingirle içeri girdi.

Evin giriş kapısının yanındaki dolaba yapıştırılan kağıtta “Eve girmeye kalkmayın sizi haneye tecavüzden mahkemeye veririm” yazılı kağıt dikkat çekti.

Nilüfer Belediyesi takımları, paklık çalışmasına başladıkları sırada bir odanın kapısının kilitli olduğunu fark etti.

KAPININ GERİSİNDEN DRAM ÇIKTI 

Kapıyı kırarak içeri giren paklık vazifelileri, çöplerle dolu odada yarı baygın halde yatan Kamuran Pınar A.’nın yeğeni olan 9 yaşındaki Cem Muhammet A.’yı buldu. Çocuğun odada kilitlendiği ve tuvaletini dahi odaya yaptığının görülmesi üzerine sıhhat ve polis gruplarına haber verildi. Çöp evde tutulan çocuk, olay yerine gelen sıhhat takımının birinci müdahalesinin akabinde ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Talihsiz çocuk hastanedeki tedavisinin akabinde Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü gruplarınca müdafaa altına alındı.

KAFEDE KEYİF YAPARKEN GÖZALTINA ALINDI 

Polis grupları tarafından merkez Osmangazi ilçesi Setbaşı’nda bir kafede otururken gözaltına alınan teyze Kamuran Pınar A., emniyetteki sorgusunun akabinde adliyeye sevk edildi.

“HİÇBİR YARDIMI KABUL ETMİYORDU, KAÇMASIN DİYE KİLİTLEDİM” 

Kamuran Pınar A. emniyetteki verdiği ifadede şu cümleleri kullandı: “Yeğenim Cem Muhammet A.’ya 18 aylıktan bugüne kadar annemle birlikte biz baktık. Annem 2020 yılında öldükten sonra ben bakmaya başladım. Kardeşim Yasemin A. (38), annemin vefatından sonra çocuğunu alıkoyduğuma dair şikayette bulundu. Cem de bunu duyunca bizimle irtibatı kesti. Yemek yemiyor, paklığı kabul etmiyordu. Son 4 ayda bu hale geldi. Ben de etrafa ziyan vermesin ve kaçmasın diye kapıyı kilitledim.”

Anne Yasemin A.’nın Antalya’da özel bir markette çalıştığı öğrenilirken, yeğenini alıkoyan teyzenin ise 4 aydır işsiz olduğu ortaya çıktı. Alıkoyan teyzenin eşinin ise güvenlik vazifelisi olduğu belirtildi.

TEMİZLİK ÇALIŞANLARI YAŞADIKLARINI ANLATTI

Bursa’nın Nilüfer ilçesi Görükle Sakarya Mahallesi’nde teyzesinin çöple doldurduğu konutun kilitli olan odasında 9 yaşındaki C.M.A’yı bulan Nilüfer Belediyesi Paklık İşleri Müdürlüğünde çalışanlarından Fırat Yaşar, AA muhabirine, şeflerinin kendilerine gelip Görükle Sakarya Mahallesi’nde bir çöp konut ihbarı olduğunu söylediğini ve paklık için oraya gittiklerini belirtti.

Çalışma arkadaşlarıyla adrese gittiklerini söz eden Yaşar, konuta girdikleri üzere çöpleri toplamaya başladıklarını anlattı.

Evdeki odalardan birinin kapısının kapalı olduğunu fark ettiklerini anlatan Yaşar, “Biz kapıyı açtık. Karşıda yatağın üstünde bir çocuk vardı. Çocuk direkt bize bakınca tuhaf olduk. Çocuk çok zayıf ve bakımsız haldeydi” dedi.

Çocuğun bir yıldan fazla müddettir orada olduğunu duyduklarını belirten Yaşar, çocuğu gördükten sonra avukat ve icra vazifelilerinin kendilerini meskenden çıkardıklarını söyledi.

Yaşar, “Bizi konuttan çıkardılar ve aşağı indirdiler. Sonra polis ve sıhhat grupları adrese geldi. Sıhhat grupları çocuğu alıp hastaneye götürdü.” sözünü kullandı.

“BİZE TEK SÖYLEDİĞİ ŞEY ‘YABANCILARLA KONUŞMAK İSTEMİYORUM’ OLDU”

Diğer paklık çalışanı Tuncay Gürel de çöp konutu temizlemek için belirtilen adrese gittiklerini lisana getirdi.

Gürel, meskene girip paklığa başladıklarını ve bir odanın kapısının kilitli olduğunu fark ettiklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Kapıyı açıp içeri girdiğimizde çocukla karşı karşıya geldik. Şoke olduk. Biz çocuğa ‘Seni kurtarmaya geldik’ dedik. Çocuk çok korkuyordu. O da şoktaydı. Güya hafif bir şuur kaybı var üzereydi. Çocuk bize ‘Yabancılarla konuşmak istemiyorum’ deyince biz daha da şoke olduk. Daha sonra yetkililer gelip olaya müdahale etti. Bize tek söylediği şey ‘Yabancılarla konuşmak istemiyorum’ oldu. Olayın şokunu üzerimizden atamadık. Çocuk çok bakımsızdı. Polis grupları geldi olaya müdahale etti. Sonra çocuk hastaneye götürüldü”

OLAY

Bursa’daki dairesini 2 yıl evvel Kamuran Pınar A’ya (44) kiraya veren Aydın S, daha sonra kirasını ödemeyen bayana dava açmış, mahkemenin, konutun tahliye edilmesine karar vermesinin akabinde adrese giden icra takımı, dairenin kapısını çilingir yardımıyla açtırarak kilidi değiştirmişti.

Evin kilidini tekrar değiştirerek mahkemenin tahliye kararına uymayan Kamuran Pınar A’nın emniyette sözüne başvurulmuş, çöplerle dolu meskenin temizlenmesi için haber verilen Nilüfer Belediyesi paklık vazifelileri, kapısı kilitli bir odada çöplerin ortasında yatan ve sıhhat durumunun yeterli olmadığı tespit edilen 9 yaşındaki C.M.A’yı baygın halde bulmuştu.

Çocuğun annesinin, Kamuran Pınar A’nın kız kardeşi Y.A. (38) olduğu belirlenmiş, çocuk savcılık kararıyla anneye teslim edilmişti. Daha sonra anne ve oğlu Antalya’ya gitmişti.

KAYNAK: AA

Related Posts

Eski Galatasaraylı Goran Pandev, futbolu bıraktığını açıkladı

Ülkemizde bir periyot Galatasaray forması giyen Makedon futbolunun efsane ismi Goran Pandev, 39 yaşında mesleğine son noktayı koyduğunu açıkladı …

Rus vatandaşları, kısmi seferberlikle ilgili kanılarını anlattı

Rusya, Ukrayna savaşında binlerce askeri devreye almaya hazırlanıyor. Ülkenin Devlet Lideri Vladimir Putin, ilan ettiği kısmi seferberlik …

Şanlıurfa’da feci olay: Koyun otlatan çocuk kayanın altında kaldı!

Şanlıurfa’da dün akşam saatlerinde Siverek ilçe merkezine 50 kilometre uzaklıktaki Bozkoyu Mahallesi’nde yürek yakan bir olay meydana geldi …

Milletvekili Cora ve danışmanı kazada yaralandı

Kaza, dün gece saatlerinde Akyazı Tüneli mevkisinde meydana geldi. AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’nın içinde bulunduğu, sürücüsü …

İran Cumhurbaşkanı Reisi, Trump’ın yargılanmasını istedi

Reisi, New York’taki Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Heyetinde konuştu. İran’ın dünyanın hangi bölgesinde olursa olsun adaleti savunduğunu …

ABD’li eski büyükelçi: Türkiye sağduyulu davrandı ve NATO’ya gitti

ABD’nin eski Azerbaycan Büyükelçisi Matthew Bryza, CNN TÜRK’te Hilken Doğaç Boran’ın sorularını yanıtladı. Bryza, Yunanistan’ın Türk jetlerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.