Ezgi Karakuş ve Ensemble Iberica Yardım Konseri Sahneport’ta

6 Şubat 2023 tarihindeki, Türkiye’nin güneydoğusu başta olmak üzere Türkiye ve Suriye’yi etkileyen deprem felaketi sonrası, ABD’de yaşayan Türk çellist Ezgi Karakuş tarafından organize edilen yardım konseri, 15 Şubat 2023’te, Kansas City’de, The Ship adlı mekanda gerçekleşti.

Konser’de sahne alan Ezgi Karakuş yanı sıra, Beau Bledsoe, Molly McLaughlin, John Currey, Rich Wheeler, Nadia Larcher gibi dünyaca ünlü sanatçıların da sahne performansları sayesinde ABD’de 40.000 $’dan fazla para depremzedeler için toplandı.

Ezgi Karakuş, Ensemble Iberica ve Türkiye’nin ilk dijital kültür sanat merkezi olan Sahneport işbirliğiyle kayda alınan konser, bilet geliri depremzedelere bağışlanmak üzere 19 Mart 2023 Pazar gününden itibaren süresiz olarak sahneport.com ‘dan izlenebilecek.

Sahneport.com’dan ön satışa açılan ve 19 Mart’tan sonra da satışı devam edecek olan 75 TL’lik dijital bilet satışından elde edilecek tüm gelir, Ezgi Karakuş tarafından toplanan 40.000 $’ın üzerine eklenip sürdürülebilir bir bağış modeli yaratılarak Ahbap’a bağışlanacak.

Sahneport.com üzerinden üye olunarak satın alınan dijital biletle dilerseniz bilgisayarınızdan, dilerseniz mobil/tablet uygulamalarından, dilerseniz Arçelik, Beko, Grundig, Altus Smart TV/Android TV uygulamalarından veya tüm Android TV özellikli televizyonlardaki TV Uygulaması üzerinden izleyebilirsiniz.

Müzisyenler;

  • Ezgi Karakuş – Çello, Vokal
  • Beau Bledsoe – Gitar, Buzuki, Ud
  • Molly McLaughlin – Flüt
  • John Currey – Perküsyon
  • Rich Wheeler – Tenor Saksofon
  • Nadia Larcher – Vokal, Perküsyon

Etkinlik (19 Mart’tan itibaren): https://sahneport.com/title/ezgi-karakus-presents-help-for-turkiye-hosted-by-ensemble-iberica/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir