Fikirci Beyefendi yazdı: MUHALEFETİN SEFALETİ, SEFALETİN MUHALEFETİ

Ülkenin kahırda olması her vakit muhalefete fayda. Esasen her ülkede muhalefet biraz da “felaketten” beslenir. Daha sonra iktidar muhalefete fikir onlar felaket müptelası olurlar.

Ne var ki, bizim ana muhalefet biraz garip. Ortada önemli meseleler varken onlar probleme doymuyor, kendileri de sorun çıkarmaya çalışıyorlar. O kadar ki, artık şahsen kendileri sorun haline gelmiş durumda.

Yirmi yıldır palavralardan oluşan o denli bir paralel cihan kurdular ki artık gerçeklikle bağları yeterlice koptu. Mesela lakin 500 uçakla taşınabilecek iki buçuk milyon küçükbaş hayvanın Katar’a gönderildiğine ve bu nedenle ülkede et kıtlığı sorunu çıktığına inanabiliyorlar. Her sabah uyanır uyanmaz bir palavra uydurup, hükümetten bunun yanlışsız olmadığını ispatlamasını istiyorlar. Hükümetin de işi gücü bırakıp, bunlara laf yetiştirmekle uğraşmasını bekliyorlar. Halbuki yok o denli bir dünya…

Ben bir müddettir artık sabıkalı hale gelmiş birtakım kaynakları büsbütün göz arkası etmeye başlamıştım lakin üstteki üzere abuklukları şahsen ana muhalefet partisinin lideri söylüyor. İnsan ciddiye almak istiyor ancak ne mümkün?

Hiçbir şey onları bu geçersiz paralel evrenlerinden çıkaramıyor. O havaalanlarını kullanıyor, o köprülerden geçiyor, o süratli trenlere biniyor, yani gelişmeleri şahsen yaşıyorlar lakin kendi yaşadıkları gerçekliğe inanmıyorlar. Yüzde birini CHP başarsa yerlere göklere sığdıramayacakları projeleri itibarsızlaşmaya çalışıyorlar.

Ülkedeki gerçek sıkıntılar; enflasyon, hayat pahalılığı, doların yükselişi bizim muhalefete neden yetmiyor? Neden uydurma gündem yaratmak zorunda hissediyorlar?

Bence iki nedeni var:

İkincisi ise çok daha vahim, birileri onlara bu uydurma gündemi “sufle” ediyor.

Açık konuşacağım, kaset kumpası ile Sayın Baykal devrilip kendisi partinin başına geçtiği günden beri Sayın Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün yere düşürdüğü bayrağı almış koşturuyor. İşte bu nedenle ana muhalefetin gündemi yalnızca FETÖ’nün gündemi ve sıkıntıları ile örtüşüyor; halkın gündeminden teğet bile geçmiyor.

İşin tatsız tarafı, bu geçersiz gündem artık akıldan izandan da uzaklaşmış durumda.

Biliyorsunuz, Kılıçdaroğlu’nun eline son tutuşturulan “belgeler” güya Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve ailesinin yurt dışına kaçacağı, bu hedefle evvelce kimi vakıflar aracılığı ile ABD’ye para kaçırdığı tarafında.

İnsan gerçekten buna inanan kimse bulunmayacağını öngörüyor.

Düşünsenize;

Birincisi, bütün bu ekonomik zahmetler altında bile Sayın Cumhurbaşkanı hala halkın güvendiği birinci siyasetçi, bütün ratinglerde Kılıçdaroğlu’nun 5-6 katı takviye görüyor (Gerçi CHP’nin kimi belediye liderlerinin popülaritesi de Kılıçdaroğlu’nu birkaç kere katlıyor ama) yani Sayın Cumhurbaşkanı’nın halkta karşılığı ve dayanağı sürüyor lakin o tekrar de yurt dışına kaçacak… Neden? Niye kaçsın? 20 bin kilometre yol, 3. Köprü, Marmaray, Çanakkale köprüsü, kilometrelerce süratli tren, onlarca yeni havaalanı yaptığı için mi?

Ancak kaçacak…

Sebep? Zira son 20 yıldır o paralel kozmosta Sayın Cumhurbaşkanı’na o denli hatalar isnat ettiler ve buna o denli inanmaya başladılar ki, onlara nazaran kaçmaktan öteki devası yok. Bu istikametiyle bize düpedüz 27 Mayısçı haydutların “Bütün hükümet erkânı yanlarında 12 uçak dolusu altın, mücevherat ve parayı kaçırmakta iken yakalandılar…” palavrasını hatırlatıyor. Burada CHP’nin genleri hala sağlam. Kimse de sormadı sanki o vakit Türkiye’nin 12 uçak altını var mıydı?  Hatta bu türlü bir operasyon yapacak 12 uçağı…

Yani gerçeklikten kopmak CHP’nin tarihinde var.

Sayın Cumhurbaşkanı hiçbir yere kaçmayacak bir vatanperverdir lakin bunu planladığını düşünelim. Burası, kendisine tekraren kumpas kurmuş, darbe yapıp içerideki elemanlarından kurduğu takımla suikast düzenlemiş, kaldığı oteli taratmış, öldürmeye çalışmış ABD olabilir mi?

Halkbank’ı kendi mahkemelerinde süründürmeye çalışan ABD, Sayın Cumhurbaşkanı’nın “gizli hesabına” mı göz yumacak?

Daha lider olmadan muhalefete dayanak kelamı veren, açıkça hükümeti düşürmeye çalışacağını söyleyen Biden mi göz yumacak bu türlü bir firara?

Sayın Cumhurbaşkanı’nı öldürme teşebbüsünün elebaşı Gülen hayduduna malikâne tahsis eden ABD mi kabul edecek bu türlü bir firarı?

İki ülkenin NATO’ya girişini veto eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a mı müsamaha gösterecek ABD?

Bu nasıl bir akılsızlıktır? Bu nasıl bir izansızlıktır. Bu beşerler hiç mi memleketler arası münasebetler bilmez? Koskoca partinin hiç mi memleketler arası bağlar uzmanı yoktur? Hiç mi uyarmaz liderini ki bu türlü pervasız saçmalayabilir zavallı?

Muhalefet bu akıl fikir sefaletinden kurtulmazsa, elinde zekâsı lakin bunlara inanacak kadar olan bir eblehler kitlesinden diğer bir şey kalmayacak.

Kılıçdaroğlu’nun eline doküman diye tutuşturulan kâğıtların geldiği söylenen ülke, onların toplanış biçimi, sunuluş biçimi, “kaçacak” fantezileri size kimleri düşündürüyor? Bir bankadan 50 lira çektiğinizde bile bu transfer ABD tarafından izlenebiliyor. Bu bir komplo değil, dünya bankacılık sistemine dâhil olabilmek ve kredi alıp verebilmek için kabul etmek zorunda olduğunuz bir kural bu. İşte böylesi bir ortamda Sayın Cumhurbaşkanı’na “bağlı vakıflar” bu türlü dümenler çeviriyor, bundan ABD hükümetinin haberi olmuyor lakin Kılıçdaroğlu’nun oluyor…

Allah kendisine akıl fikir de vermiyor tamam da bizim aklımızla neden alay ediliyor?

Kılıçdaroğlu’nun bu cins izansızlıkları rastlantısal mı yoksa makul bir kalıba mı uyuyor? Mesela Türkiye tam memleketler arası kıymeti olan bir harekete, bir operasyona başlayacağı vakitlere mı denk geliyor, dışarıda birilerini rahatsız ettiği vakitlere mı rastlıyor? Bunu araştırmak lazım. Ben Kılıçdaroğlu’nun öteki vakitlerde daha makul muhalefet yaptığını görsem, bu abuklukların bir kalıbı olup olmadığını araştıracağım ancak bu muhalefetin kendi içinde tutarlılığı hiçbir vakit olmadı ki sapmaları inceleyelim.

Herkesin muhalefetinin “gölge kabinesi”

Twitter: @kalemciler

Btcrobo

Altcoinlerden daima gelir için bir sistem buldu!

3. Sayfa

Konya’da hırsızlar tarlanın tel örgüleri çaldı

Gündem

Bodrum’da meskenin deposundan yılan çıktı

Related Posts

SON DAKİKA HABERİ: Rusya’da okula akın: 15 meyyit, 25 yaralı

Son dakika haberi! Rusya’nın Izhevsk kentinde bir okula silahlı taarruz düzenlendi. Rus haber ajansı TASS’da yer alan bilgilere nazaran hücumda …

Eski Galatasaraylı Goran Pandev, futbolu bıraktığını açıkladı

Ülkemizde bir periyot Galatasaray forması giyen Makedon futbolunun efsane ismi Goran Pandev, 39 yaşında mesleğine son noktayı koyduğunu açıkladı …

Rus vatandaşları, kısmi seferberlikle ilgili kanılarını anlattı

Rusya, Ukrayna savaşında binlerce askeri devreye almaya hazırlanıyor. Ülkenin Devlet Lideri Vladimir Putin, ilan ettiği kısmi seferberlik …

Şanlıurfa’da feci olay: Koyun otlatan çocuk kayanın altında kaldı!

Şanlıurfa’da dün akşam saatlerinde Siverek ilçe merkezine 50 kilometre uzaklıktaki Bozkoyu Mahallesi’nde yürek yakan bir olay meydana geldi …

Milletvekili Cora ve danışmanı kazada yaralandı

Kaza, dün gece saatlerinde Akyazı Tüneli mevkisinde meydana geldi. AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’nın içinde bulunduğu, sürücüsü …

İran Cumhurbaşkanı Reisi, Trump’ın yargılanmasını istedi

Reisi, New York’taki Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Heyetinde konuştu. İran’ın dünyanın hangi bölgesinde olursa olsun adaleti savunduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.