İmamoğlu son noktayı koydu… Değişime adayım

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu bir kez daha “değişim” açıklamasında bulundu.

“Değişim şarttır. Değişim usulleriyle, sisteme toplumu katışıyla, bir takım hatalardan geri dönmekle mümkün olabilir” diyen Ekrem İmamoğlu, “Partimin bu yönde adım atmasını ısrarla istemeye devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, “CHP genel başkanlığına aday mısınız” sorusuna ise şu yanıtında “Benim aday olduğum tek şey var, ülkemizde aynen İstanbul’da olduğu gibi bir değişim” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı seçiminin ardından ‘değişim’ mesajı veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “CHP Genel Başkanlığı’na aday mısınız?” sorusuna, “Benim aday olduğum tek şey var; ülkemizde aynen İstanbul’da olduğu gibi büyük bir değişim” yanıtını verdi.

DEĞİŞİM ÇAĞRISINI TEKRARLADI

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim sonuçlarının ardından yaptığı ‘değişim’ çağrısın yineledi.

“Değişim konusundaki fikrimde net olarak kararlıyım” diyen İmamoğlu, “Menzile yürüme hususunda net olarak kararlıyım. Asla kişilere bağlı bir düzene değil, kalıcı bir demokrasi düzeninin bu ülkede var olması için, bunun partimizde de var olması yönünde kararlıyım” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, şöyle devam etti:

“İstanbul’da değişim nasıl çok güzel bir sonuç verdiyse eminim ki siyasetteki bu anlamda değişim, hele muhalefette ve kendi partimden başlayan bu kıvılcımın Türkiye’ye çok iyi geleceğini çok iyi görüyorum.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Belediye başkanları, seçildikleri belediyelere hizmet etmek durumundalar. Onu oradan alıp başka bir işe verelim, bu siyasetin temeline aykırıdır” açıklaması da sorulan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Televizyon ekranları üzerinden ya da mikrofonları üzerinden tutarlı duruşumun yanı sıra bir başka tutarlı duruşum da ekranlar üzerinden başta siyasi partimin genel başkanı veya diğer fertlerine mesaj yollamayı yanlış buluyorum. Buralardan mesaj yollamak değil, karşılıklı konuşmanın daha doğru ve tutarlı olacağını düşünüyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir