Kraliçe Elizabeth’in kötüleştiğini duyan sevenleri Buckingham Sarayı’nın önünde toplandı

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in sıhhat durumunun kötüleştiği haberini alan sevenleri, Buckingham Sarayı’nın önünde toplandı.

İngilizlerin yanı sıra Buckingham Sarayı’nı ziyaret etmek için gelen turistler, Kraliçe Elizabeth’in sıhhat durumunun kötüleştiği gerekçesiyle tıbbı nezaret altında tutulduğu haberlerinin akabinde sarayın önünde tasayla beklemeye başladı.

Kraliçe Elizabeth’in hekimlerinden gelecek hoş haberi dört gözle beklediğini söyleyen ziyaretçiler, İngiltere Kraliçesi için dua etti.

“VEFAT ETTİĞİ GÜN ÇOK HÜZÜNLÜ BİR GÜN OLACAK”

Kraliçe’nin sevenlerinden Janet, onun gençler için ilham olduğunu lisana getirerek, Kraliçe’nin, her vakit kendisi ve ailesinden evvel ülkesini ve halkını öncelediğini belirtti.

Konuşması sırasında hisli anlar yaşayan Janet, “Onun vefat ettiği gün, çok hüzünlü bir gün olacak. Onunla ilgili tek söyleyebileceğim şey o bir ilham.” sözünü kullandı.

Sarayın önünde bekleyenlerden Michelle de “Kraliçe olağanüstü bir kadın” değerlendirmesinde bulunarak, sıhhat durumuyla ilgili haberleri aldıktan sonra şaşkınlık yaşadığını ve onun için dua ettiğini söyledi.

Arkadaşlarıyla sarayın önüne gelerek beklediğini aktaran Adore da “Çok güç. O kusursuz birisiydi. Kusursuz bir iş yaptı. Onun yaptığı işi yapacak bir sonraki kişi de memnuniyetle karşılanacak.” diye konuştu.

Dubai’den Londra’ya turist olarak gelen ve Buckingham Sarayı önünde hatıra fotoğrafı çektiren Brendon da şu an İskoçya’da bulunan Kraliçe Elizabeth’in bir evvel sıhhatine kavuşması dileğinde bulundu ve onun için en düzgününü dilediğini kaydetti.

KRALİÇE’NİN HEKİMLERİ SIHHATİ KONUSUNDA ENDİŞELİ

Buckingham Sarayı’ndan yapılan açıklamada, “Bu sabah yapılan detaylı değerlendirmenin akabinde, Kraliçe’nin hekimleri, majestelerinin sıhhati konusunda telaşlı ve tıbbi nezaret altında kalmasını tavsiye etti.” bilgisi paylaşılmıştı.

96 yaşındaki İngiltere Kraliçesi Elizabeth, geçen sonbahardan bu yana hareketlilik meseleleri yaşıyor ve nizamlı olarak baston kullanıyor.

Kraliçe 2. Elizabeth, sıhhat meseleleri nedeniyle son devirlerde parlamentonun açılışı ve tahta çıkışının 70’inci yılı (Platin Yıl Dönümü) kutlamaları üzere çeşitli etkinliklere de katılamamıştı. (AA)

Related Posts

Okul çevresinde uyuşturucu satıyordu… Böyle yakalandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Yunus Mahallesi’ndeki bir ortaokul çevresinde uyuşturucu suçlarına yönelik …

Kraliçe Elizabeth’in mezarı ziyarete açıldı: Kişi başı 26 sterlin

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in 70 yıllık saltanatı 8 Eylül’de son buldu. 96 yaşında hayata gözlerini yuman Kraliçe’nin mevt haberi, uzun …

Anadolu Üniversitesi’nden ‘Dijital Ders Platformu’

Anadolu Üniversitesi tarafından kurulan ‘Dijital Ders Platformu’na ddp.anadolu.edu.tr internet adresinden ulaşılabiliyor. Tamamen ücretsiz bir …

Dünya Göçebe Oyunları bugün İznik’te başlıyor

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenecek Dünya Göçebe Oyunları bugün Bursa’nın İznik ilçesinde başlayacak. Covid …

‘Milli Park’ta tabiat katliamına dur deyin’

CHP Genel Lider Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, “Kentsel Sit”, “Arkeolojik Sit” ve “Doğal Sit” olarak tanımlandığı için çivi …

17 yaşındaki hacker Marmara Üniversitesi’ni hackledi: Açığı söyleyeyim, kapatın

Kişisel Dataları Müdafaa Kurumu (KVKK), 22 Eylül’de yayınladığı bilgi ihlali bildiriminde Marmara Üniversitesi’nde 5 bin 698 kişinin datalarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.