Sancaktepe’de sevgilisi balkondan düşüp ölen şahsa 5 yıla kadar mahpus istemi

İstanbul Sancaktepe’de 10 Haziran 2021 tarihinde kan dondurucu olay yaşandı.

Köpek eğitmeni Burak Ercan ile 5-6 ay kadar evvel tanışan Ukraynalı Anzelika Srabiants (33) sevgili oldu.

Anzelika Srabiants’ın her gün uyuşturucu husus kullandığını sav eden Ercan, Srabiants’ın daha evvel tekraren intihar teşebbüsü olduğunu söyledi.

Uyuşturucu ve alkol alan ikili konutlarına taksiyle dönerken hengame etmeye başladı.

“Taksi seyir halindeyken kapıyı açtı”

Bu sırada Srabiants’ın kıskançlık krizine girdiğini ve ortalarında tartışma çıktığını belirterek “Eliyle alnımın sol tarafına vurdu, yüzüğü alnıma geldi ve alnım kanadı. Taksi seyir halindeyken Srabiants taksinin kapısını açtı. Ben de taksiciye ‘Dur abi, bak alnımı ne yaptı, bırak insin’ dedim” halinde konuştu.

“Daha evvel balkondan kendini sarkıttığına inanmadığı için görüntü kaydını açtım”

Eve girdiklerinde Srabiants’la hiç konuşmadıklarını öne süren Ercan, şöyle devam etti:

“Yaklaşık 5-10 dakika sonra tuvaletten çıktım. Balkon istikametinden Srabiants’ın sesinin geldiğini fark ettim. Daha evvel de balkonda kendini sarkıtma, bağırma çağırma formunda taşkınlıklar yaptığı için ve bunları anlattığımda hiçbir vakit kabul etmediği için, sonraki gün onu uyarmak için cep telefonumun görüntü kaydını açtım. O ana kadar balkonda müzikli olduğunun farkında değildim.

“Yapılı ve kilolu olduğu için çekemedim”

Video kaydından 3-4 saniye sonra ellerini ve balkondan sarktığını fark ettim. Kaygı ve panikle telefonu bırakıp yanına koştum. Evvel elbisesinden tutup çekmeye çalıştım, elbisesi kaydı. Sonra kollarını tuttum. Ben çekerken o da duvara tutunup çıkmaya çalıştı, o orta kaydı. Srabiants yapılı ve kilolu olduğu için çekemedim.

“Elleri kaydı ve düştü”

O da gücümün yetmeyeceğini anladı. Birileri bize yardım etsin diye İngilizce söyledi. Benim de aklıma kemerimi çıkarıp kemerimle üst çekebileceğim geldi. Tek elimle Srabiants’ın kolundan tutup başka elimle kemeri çekmeye uğraşırken elleri kaydı ve düştü.”


“Aramızda, öldürmemi gerektirecek hasımlık yok

Olaydan sonra aşağıya indiğini ve ambulans çağırdığını söyleyen Ercan, “Ben Srabiants’ı itmedim, atmadım. Hiçbir kusurum ve kastım yoktur. Öldürmemi gerektirecek hiçbir hasımlık ortamızda yoktur. Hiç önemli kavgamız olmamıştır. Daha evvel yaptığı üzere alkollü olduğu için balkona sarktığı ve istikrarını kaybettiği için düşmüştür. Son anda yetişmeme karşın kurtaramadım. Daha evvel Srabiants’a köpeği saldırtmadım, kolundaki izler köpek dişi izleri değildir, tırnak izidir” dedi.

Tutukluluk hali devam edecek

Sanık avukatı Aydın Mollaoğlu ise benzeri hususlarda mahkemelerin beraat, savcılığın takipsizlik kararı verdiğine dair dokümanları mahkemeye sunarak, “Öldürmesi için bir sebep yoktur” dedi. Öteki avukat Eda Tekeş ise Anzelika Srabiants’ın psikotik ilaçlar kullandığını belirterek uyuşturucu unsur ve ilaçların birlikte kullanımı halinde halüsinasyon görüldüğünü öne sürdü.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, mevcut kanıt durumu ve suçlamayla ilgili öngörülen cezanın alt ve üst hududunu dikkate aldığında sanık Burak Ercan’ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

2 yıldan 5 yıla mahpus istemi

İddianamede Burak Ercan’ın “Tasarlayarak, canavarca hisle yahut eziyet çektirerek öldürme” kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet ve “Kişiyi hürriyetinden mahrum kılma” kabahatlerinden 2 yıldan 5 yıla kadar mahpus cezasıyla cezalandırılması talep ediliyor.

Related Posts

Eski Galatasaraylı Goran Pandev, futbolu bıraktığını açıkladı

Ülkemizde bir periyot Galatasaray forması giyen Makedon futbolunun efsane ismi Goran Pandev, 39 yaşında mesleğine son noktayı koyduğunu açıkladı …

Rus vatandaşları, kısmi seferberlikle ilgili kanılarını anlattı

Rusya, Ukrayna savaşında binlerce askeri devreye almaya hazırlanıyor. Ülkenin Devlet Lideri Vladimir Putin, ilan ettiği kısmi seferberlik …

Şanlıurfa’da feci olay: Koyun otlatan çocuk kayanın altında kaldı!

Şanlıurfa’da dün akşam saatlerinde Siverek ilçe merkezine 50 kilometre uzaklıktaki Bozkoyu Mahallesi’nde yürek yakan bir olay meydana geldi …

Milletvekili Cora ve danışmanı kazada yaralandı

Kaza, dün gece saatlerinde Akyazı Tüneli mevkisinde meydana geldi. AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’nın içinde bulunduğu, sürücüsü …

İran Cumhurbaşkanı Reisi, Trump’ın yargılanmasını istedi

Reisi, New York’taki Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Heyetinde konuştu. İran’ın dünyanın hangi bölgesinde olursa olsun adaleti savunduğunu …

ABD’li eski büyükelçi: Türkiye sağduyulu davrandı ve NATO’ya gitti

ABD’nin eski Azerbaycan Büyükelçisi Matthew Bryza, CNN TÜRK’te Hilken Doğaç Boran’ın sorularını yanıtladı. Bryza, Yunanistan’ın Türk jetlerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.