Tesla küçülüyor: Elon Musk işten çıkarmalara başladı

ABD merkezli elektrikli araba şirketi Tesla, California, San Mateo’daki ofisini kapattığını ve 200 çalışanının da işine son verdiğini açıkladı.

CNBC’nin haberinde, maliyet düşürme planı çerçevesinde gerçekleşen San Mateo tesisindeki kapatmada, çalışanların Autopilot olarak pazarlanan şoför yardım sistemlerini geliştirmek için şirketin otomobillerinden alınan görüntüleri etiketleme misyonu gerçekleştirdiği belirtildi.

İşten çıkarmalardan etkilenen iki çalışanın CNBC’ye verdiği demeçte Tesla’nın kira kontratının sona erdiğini bildiklerini söyledi.

Henüz robotaksi teknolojisi vaadini yerine getirmeyen Tesla, daha evvel bir dizi Autopilot data çalışanını Palo Alto, California’daki yerine taşımıştı.

Tesla’daki tipik bilgi açıklama işi, Tesla araçlarındaki kameralar ve sensörler tarafından yakalanan kısa kliplerdeki objeleri tanımlamayı ve açıklamayı içeriyor.

Videoları etiketleme işinde Tesla araçlarını geliştirmek gayesiyle kaydedilen manzaralar incelenerek yanlışlar en aza indirilmeye çalışılıyor.
Bir çalışan CNBC’ye, San Mateo’daki çalışanın birçoklarının Palo Alto’ya yahut diğer bir ofise taşınmayı beklediğini, fakat işlerini kaybetmeyeceklerini söyledi.

Tesla CEO’su Elon Musk, daha evvel yaptığı açıklamada şirketin yüzde 10 küçülmeye gideceğini tabir etmiş, konuttan çalışan çalışanların işlerine dönmemeleri durumunda işten çıkarılacaklarını aktarmıştı.

Musk geçen hafta yayımlanan bir röportajda, Tesla’nın Teksas ve Berlin’deki yeni fabrikalarının, şirketin her iki tesiste de üretimi artırmasını engelleyen tedarik zinciri kesintileri nedeniyle “milyarlarca dolar” kaybettiğini söyledi.

Related Posts

Yaptırımın son halkası: Rus turistleri geri çeviriyorlar

Rusya ile sınırı olan beş Avrupa Birliği (AB) ülkesinin dördü, dün gece yarısından itibaren Rus turistleri geri çevirmeye başladı. AB …

MSC Cruises, Türkiye turizmine 55 milyon euro gelir getirecek

Selenay YAĞCI Avrupa’nın en büyük kruvaziyer şirketlerinden biri olan MSC Cruises, istikrarlı bir şekilde Türkiye limanlarına daha yoğun …

Bloomberg’in iddiası: Merkez arka kapıdan 8 ayda 75 milyar dolar sattı

Döviz kurlarındaki artışı frenlemek için kur korumalı mevduat, gelire endeksli senet ve 900 bin dolar dövizi bulunan şirketlere getirilen …

10 maddede borsanın önlenemeyen yükselişi ve düşüşü

Ekonomist Hayrı Kozanoğlu, borsanın yükseliş nedenini ve önlenemeyen düşüşünü amatörler için twitter hasabından 10 maddede sıraladı. İşte 10 …

İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB ve Altcoinleri Etkileyecek 5 Şey!

Boğalar haftalarca süren kayıpları silip atmayı başardı. Bu nedenle, Bitcoin (BTC), sağlam bir temel üzerinde önemli bir haftaya başlıyor. Lider …

‘Yuva’ya dönüş sınırlı kaldı

Şebnem TURHAN Döviz kurlarındaki sert yükseliş sonrası yurtiçinde vatandaşın döviz talebini düşürmek ve Merkez Bankası rezervlerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.