Trabzon’da 150 milyon lira maliyetli spor lisesi kompleksinin temeli atıldı

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Akçaabat ilçesine bağlı Söğütlü Mahallesi’ndeki atletizm alanı gerisinde inşa edilecek kompleksin temel atma merasiminde, hayırsever iş insanı İbrahim Erdemoğlu’nun 43 yıl evvel üniversite okumak için geldiği kentte bugün bu türlü bir yatırım yapmasından büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.

Erdemoğlu’nun, Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih ile 6 ay evvel kendisini ziyaret ederek Trabzon’a okul yapma talebini ilettiğini belirten Ustaoğlu, bu görüşmeden sonra sürecin süratli ilerlediğini anlattı.

Ustaoğlu, holdingin eğitimden sıhhate, kültürden cami ve cemevine kadar birçok alandaki toplumsal sorumluluk yatırımlarına şahit olduğunu lisana getirerek, “Şimdi de Trabzon halkıyla bir hizmeti buluşturacak. Her şeyiyle sporu içselleştirmiş ve hayatın bir modülü haline getirmiş Trabzon’da bu türlü bir hizmet çok daha manalı. Biz inanıyoruz ki burada okuyan öğrencilerimiz, önümüzdeki yıllarda ülkemizin bayrağını memleketler arası arenada göndere çektirecek ve İstiklal Marşı’mızı her yerde haykıracak.” dedi.

Gaziantep Valisi Davut Gül de Erdemoğlu ailesinin, kamu ismine talep ettikleri her istekte yanlarında olduğunu, bir güzellik istediklerinde ailenin iki güzellik yaptığını vurguladı.

Gaziantep’te başlattıkları, “100. Yılda 100 Hayırsever” kampanyasında her hayırseverin bir okul yaptırdığını anlatan Gül, “Erdemoğlu kümesi ise 3 tane 32 derslikli okulun temelini attı. Her manada hizmetlere katkı sunuyorlar. Biz bugün de Trabzon’da olmaktan çok memnunuz. Trabzonspor’un başarılarına ileride de katkı sunacak bu türlü bir yatırıma şahitlik yapmaktan çok memnunuz.” sözlerini kullandı.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar ise Erdemoğlu ailesinin dayanaklarını her vakit yanlarında hissetlerini, Adıyaman’a yaptıkları hizmetleri saymakla bitiremeyeceğini aktararak, şöyle konuştu:

“Bu hoş yapıtların devamını temenni ediyorum. Spor lisesi Trabzon’a güzel uğurlu olsun. Temel atma merasiminin, Trabzonspor’un şampiyonluk yılına denk gelmesi de hoş bir durum. Bu spor lisesinde yeni yeni şampiyonlar yetişmesini temenni ediyorum.”Büyükşehir Belediye Lideri Murat Zorluoğlu da Trabzon halkı ismine aileye teşekkür ederek, kompleksin temelinde demir ve çimento olduğu kadar, uygunluk, sevgi ve hayırseverlik olduğunu vurguladı.

“Spor lisesinin daha mantıklı ve uygun olacağını düşündük”

Erdemoğlu Holding İdare Şurası Lideri İbrahim Erdemoğlu, Trabzon’a 43 yıl evvel üniversite okumak için babasının zorlamasıyla geldiğini, bu kentin kendisi için çok değerli olduğunu söyledi.

Üniversite hayatı boyunca vilayette yaşadıklarını ve ticarete nasıl başladığını anlatan Erdemoğlu, sanayiciliği Gaziantep’te, tüccarlığı ise Trabzon’da öğrendiğini belirtti.

Erdemoğlu, Trabzon’un ikinci memleketi olduğunu lisana getirerek kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Trabzon’un en değerli yapılarından biri Türkiye’de spora en düşkün olan kent. O yüzden spor lisesinin daha mantıklı ve uygun olacağını düşündük. Trabzon’a gelerek yeri gezmiştik Valimizle. ‘Buraya öteki ne yapılacak?’ diye sorduğumda, yurt ve spor salonu da yapılacağını söyledi. Bir kısmını diğer kurumun, başka kısmını öteki kurumun yapmasının çok sağlıklı olmayacağını düşünerek ‘Hepsini biz yapsak olur mu?’ dedim. O da sağ olsun müsaade verdi ve bugün de burada çok şükür temelini atıyoruz. Bunun bir başlangıç olmasını, Adıyaman, Gaziantep, Trabzon dostluğunu başlatmak istiyoruz. Bundan sonra Gaziantep ve Trabzon’un birbirine yakın, birbiriyle iç içe geçmiş, dost ve kardeş kent olmasını diliyoruz.”

Konuşmaların akabinde Vali Ustaoğlu, Erdemoğlu’na; Akçaabat Belediye Lideri Osman Nuri Ekim de holdingin idare heyeti üyesi Ali Erdemoğlu’na teşekkür plaketi sundu.

Protokol üyeleri, dua edilmesinin akabinde, yaklaşık 150 milyon liraya mal olacağı belirtilen, 4 katlı 6 derslikli okul, 2 katlı çok maksatlı spor salonu ve 5 katlı 150 kişilik öğrenci pansiyonunun da yer alacağı Akçaabat Spor Lisesi Kompleksi’nin temelini attı.

Merasime, TBMM Etraf Komitesi Lideri ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Mehmet Erdoğan ve Ahmet Uzer, Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, eski bakanlardan Faruk Nafız Özak, Gaziantep Büyükşehir Belediye Lider Vekili Mehmet Berk ile davetliler katıldı.

KAYNAK: AA

Related Posts

Yaptırımın son halkası: Rus turistleri geri çeviriyorlar

Rusya ile sınırı olan beş Avrupa Birliği (AB) ülkesinin dördü, dün gece yarısından itibaren Rus turistleri geri çevirmeye başladı. AB …

MSC Cruises, Türkiye turizmine 55 milyon euro gelir getirecek

Selenay YAĞCI Avrupa’nın en büyük kruvaziyer şirketlerinden biri olan MSC Cruises, istikrarlı bir şekilde Türkiye limanlarına daha yoğun …

Bloomberg’in iddiası: Merkez arka kapıdan 8 ayda 75 milyar dolar sattı

Döviz kurlarındaki artışı frenlemek için kur korumalı mevduat, gelire endeksli senet ve 900 bin dolar dövizi bulunan şirketlere getirilen …

10 maddede borsanın önlenemeyen yükselişi ve düşüşü

Ekonomist Hayrı Kozanoğlu, borsanın yükseliş nedenini ve önlenemeyen düşüşünü amatörler için twitter hasabından 10 maddede sıraladı. İşte 10 …

İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB ve Altcoinleri Etkileyecek 5 Şey!

Boğalar haftalarca süren kayıpları silip atmayı başardı. Bu nedenle, Bitcoin (BTC), sağlam bir temel üzerinde önemli bir haftaya başlıyor. Lider …

‘Yuva’ya dönüş sınırlı kaldı

Şebnem TURHAN Döviz kurlarındaki sert yükseliş sonrası yurtiçinde vatandaşın döviz talebini düşürmek ve Merkez Bankası rezervlerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.